Zespół cieśni nadgarstka

Długotrwałe przebywanie przed komputerem może mieć zgubny wpływ nie tylko na wzrok. Jednym ze schorzeń, które również często się pojawia, jest zespół cieśni nadgarstka. Długotrwałe utrzymywanie nadgarstków w nienaturalnej pozycji, ale równocześnie także urazy mechaniczne, oparzenia, ciągłe wykonywanie tych samych ruchów nadgarstkami stanowi podstawę do tego, aby móc mówić właśnie o takim schorzeniu. Te czynności, te zdarzenia mogą wywołać stan zapalny, ból oraz nadmierny ucisk na nerwy w stawie nadgarstkowym.

Objawy schorzenia

Dodatkowo także możemy mówić o obrzęku ścięgien. Ból zazwyczaj sam nie minie i nie wystarczy zaprzestać na jakiś czas wykonywania określonych prac i nadwyrężania nadgarstków. Rozpoznanie owej dolegliwości nie jest niczym trudnym i nie wymaga stosowania jakichkolwiek urządzeń. W tym celu należy wykonać pewne ćwiczenia – test Phalena, test Tinela, które bardzo precyzyjnie pokażą czy mamy do czynienia z poważnym problemem, czy też przyczyna bólu tkwi w innym miejscu. W większości przypadków konieczna jest operacja, aczkolwiek tylko dlatego, że dana osoba zbyt późno z problemem tym zgłasza się do lekarza.

Na wczesnym etapie możliwe jest wyleczenie zespołu cieśni nadgarstka przy pomocy leków przeciwzapalnych, poprzez zabieg jonoforezy, ultradźwiękami czy też krioterapię. Tego schorzenia nie powinno się lekceważyć i jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty celem postawienia właściwej diagnozy oraz rozpoczęcia leczenia, które przyniesie ulgę w codzienności.