Zalety korzystania z poduszek ortopedycznych

poduszka ortopedyczna

Zdrowy sen, to podstawa dobrego dnia. To wiemy wszyscy. Mimo to nadal wielu z nas nadal ma problem z zadbaniem o pełen komfort w czasie snu. W dzisiejszych czasach jednak coraz trudniej zadbać o zdrowe ciało. Praca od rana do wieczora, siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, czy ciągły stres… To czynniki, które powoduje, że w ciągu dnia jesteśmy nie tylko bardziej przemęczeni (a tym samym mniej wydajni), ale i cierpi na tym nasz kręgosłup. Ciągłe bóle, i skurcze, to często początek dużo gorszych problemów, jak na przykład wady postawy. W odpowiedzi na ten problem powstały poduszki ortopedyczne. Zanim jednak powiemy o ich zaletach, krótko o tym, czy one są.

Dla każdego inny rodzaj

Bo poduszki ortopedyczne dostosowywane są do pozycji w jakiej najczęściej zasypiamy. Przykładowo, jeśli śpisz na boku, wskazana jest poduszka w kształcie wałka. Lubisz zasypiać na plecach? W związku z tym poduszka z lekkim wyprofilowaniem (tak zwanym wcięciem w środku) jest wprost dla Ciebie. Powszechnie za najmniej zdrową pozycje do spania jest leżenie na brzuchu, jednak i dla tej grupy znalazły się poduszki, te zazwyczaj w kształcie gwiazdy.

Dlaczego warto stosować?

Czyli wreszcie przeszliśmy do tytułowych zalet. Poduszki ortopedyczne powinni stosować przede wszystkim cierpiący na wszelkiego rodzaju dolegliwości, bóle, urazy, czy zwyrodnienia kręgosłupa. Nie mniej jednak poduszki ortopedyczne w wielu przypadkach można używać profilaktycznie w celu hamowania wad postawy. Poduszki ortopedyczne nie tylko mają swoje medyczne zastosowanie, ale są wygodne.

Przeciwwskazania

Jak w każdym przypadku medycznym, tak i poduszki ortopedyczne powinniśmy skonsultować wcześniej ze specjalistą. Do głównych przeciwwskazań natomiast należą urazu tuż po wypadku, gdzie konieczne jest noszenie gorsetu, lub kołnierza ortopedycznego.

Gdzie kupić?

W tym przypadku warto skorzystać z ofert dostępnych w internecie, gdzie mamy wiele rodzajów poduszek. I to nie tylko na różnego typu aukcjach, ale i wielu sklepach ze sprzętami rehabilitacyjnymi. Koszt takiej poduszki, to od 70 do 150 złotych. Biorąc jednak pod uwagę jej zastosowanie w wielu przypadkach z pewnością jest warta tej ceny. W przypadku poduszek ortopedycznych często można trafić na atrakcyjne promocje.

Niezdrowy sen – to może być groźne

I to nie tylko dla kondycji w ciągu dnia, ale i pracy serca, czy narządów ruchu. Niezdrowy sen może powodować również nadciśnienie, czy depresje. W przypadku złego snu często mamy do czynienia z tak zwanym bezdechem.