Skręcenie stawu skokowego

Zdarza się nie tylko sportowcom, ale może się zdarzyć każdemu człowiekowi. Skręcenie stawu skokowego to bardzo bolesna kontuzja, która jednakże nie może być traktowana jako coś błahego. W wielu przypadkach jest to kontuzja, która bardzo szybko pozwala na dojście do pełni sprawności. Skręcenie stawu skokowego może mieć bardzo różny przebieg. Możemy mieć bowiem do czynienia tylko z naciągnięciem struktur stawowych, z naciągnięciem włókien mięśniowych oraz ścięgien. Jednakże w pewnym zakresie kontuzji, w pewnym zakresie przypadków możemy mieć także do czynienia z bardziej poważnymi skutkami. Mowa jest mianowicie o naderwaniu czy też nawet o zerwaniu owych struktur. Dodatkowo możemy również mieć do czynienia z wystąpieniem krwiaków.

Leczenie skręcenia stawu skokowego

Leczenie skręcenia stawu skokowego wymaga oczywiście odpowiedniej diagnozy. Tym samym podstawą jest w tym miejscu wykonanie badania RTG. Dopiero wówczas będzie można podejmować odpowiednie działanie. Owo leczenie sprowadza się do założenia na staw skokowy opatrunku gipsowego, szyny gipsowej, ale współcześnie w wielu przypadkach sprowadza się także do zastosowania specjalistycznej ortezy. Owe ortezy są w szczególności stosowane w takich sytuacjach jak:

– skręcenia stawów skokowych,

– wystąpienie niestabilności w obrębie stawu skokowego,

– uszkodzenie więzadeł oraz innych struktur,

– zniekształcenie stawu skokowego,

Leczenie kontuzji stawów skokowych trwa kilka tygodni w zależności od stopnia uszkodzenia. Dodać należy, że właściwe leczenie jest bardzo istotne nie tylko w kontekście danego urazu, ale jednocześnie też w kontekście przyszłości. Niewłaściwe leczenie może spowodować, że dany uraz będzie się powtarzał.

Rehabilitacja stawu skokowego

Samo leczenie stawu skokowego nie jest wszystkim, co jest ważne w utrzymaniu jego stanu w odpowiedniej kondycji. Bardzo ważnym elementem jest także odpowiednia rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego. Jakie działania rehabilitacyjne można podejmować? Na pewno jednym z takich działań są różnorodne ćwiczenia mające na celu wzmocnienie stawu skokowego. Poza tym bardzo istotnym elementem jest profilaktyczne stosowanie ortezy stawu skokowego, stabilizatora stawu skokowego. Owa orteza powinna być stosowana, na co dzień, podczas wykonywania codziennych czynności. Może być także zakładana na czas snu. Dzięki stosowaniu owej ortezy można mówić o znaczącym wzmocnieniu struktur mięśniowych, więzadeł oraz ścięgien.

Między innymi możemy w tym miejscu wskazać na stronę internetową znajdującą się pod adresem https://visamed.pl/. Mamy do czynienia w tym miejscu z szeroką ofertą ortez stosowanych nie tylko na stawy skokowe, ale jednocześnie także na inne partie ciała, na inne części ciała. Najwyższa jakość przekłada się w tym miejscu na bardzo dużą skuteczność działania oraz na bardzo duży stopień bezpieczeństwa. Rehabilitacja stawu skokowego nie może ograniczać się tylko do chwilowego założenia opatrunku, ponieważ jedno uszkodzenie powoduje osłabienie struktur w tymże stawie.