Problemy z libido u kobiet

libido u kobiet

Wiele się mówi o problemach dojrzałych mężczyzn z erekcją, powstało sporo poradników, leków, suplementów. A co z kobietami? One również miewają problem z obniżonym libido. Okazuje się, że zdarza się to o wiele częściej niż mogłoby się wydawać. Nie chodzi tylko o zróżnicowanie wzmożenia popędu podczas cyklu miesiączkowego uwarunkowanego hormonalnie.

Spory wpływ mają stosowane środki antykoncepcyjne. Wydawać by się mogło, że jeżeli wystąpi taki właśnie efekt uboczny to wystarczy odstawić leki i zastosować alternatywną metodę antykoncepcji. Niestety u części kobiet nawet wiele miesięcy po zaprzestaniu brania pigułek libido jest wciąż na bardzo niskim poziomie. To jeszcze nie wszystko. Wiele pań zauważa u siebie spadek zainteresowania partnerem po urodzeniu dziecka. Tu winien jest zazwyczaj poziom prolaktyny, ale nie tylko. Bywa tak, że młoda matka całą swoją uwagę skupia na dziecku. Przestaje zwracać uwagę na potrzeby męża i jednocześnie nie odczuwa potrzeby dbania o siebie.

Mąż widuje ją w zasadzie tylko w kapciach i szlafroku z dzieckiem u piersi. Gdy kobieta postanawia wrócić do pracy, wcale nie jest lepiej. Ilość obowiązków domowych i zawodowych podnosi poziom stresu i tak właśnie mija kolejny miesiąc bez małżeńskiego seksu. Domeną kobiet jest rozmowa o problemie a mężczyzn rozwiązywanie go. Aby na nowo rozbudzić pożądanie w związku małżonkowie muszą stworzyć odpowiedni nastrój. Pomóc może kolacja przy świecach i lampce czerwonego wina, odpowiednia muzyka, świece. Dla bardziej wymagających wzmacniające doznania suplementy diety dla pań czy też gadżety erotyczne.

Zobacz również: http://www.kopkamagra.com/kamagra-do-zucia-c-17-html