Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszki ortopedyczne do spania

Zdrowy sen – wszyscy wiemy jak bardzo jest nam potrzebny. Mimo wszystko nadal wielu nie potrafi zadbać o jego komfort. Bo tu warto wspomnieć, że zdrowy sen, to nie tylko statystyczne przespane 8 godzin, ale wygoda w czasie spania. W związku z tym warto zadać zarówno o ilość snu, ale i o to, na czym śpimy. W dzisiejszych czasach coraz większa ilość z nas musi borykać się z bólami i schorzeniami kręgosłupa. Powód? Siedzący tryb życia. Warto więc zadbać o siebie zaczynając od zdrowego snu, tu z pomocą przychodzą poduszki ortopedyczne do spania.

Co dają?

Dzięki poduszkom ortopedycznym do spania pozbywamy się przede wszystkim wspomnianego uczucia bóli i usztywnień kręgosłupa, oraz mięśni. Dzięki temu ramo budzisz się wypoczęty, a tym samym Twój organizm jest bardziej wydajny w ciągu dnia. Co ważne poduszki ortopedyczne do spania stosowane są jako pomoc rehabilitacyjna w przypadku wielu urazów i schorzeń, jest także doskonałą formą profilaktyki. Nie mniej jednak jak każdy wyrób medyczny, tak i poduszki ortopedyczne warto wcześniej skonsultować z lekarzem.

Sissel - poduszki ortopedyczne do spania

Pozycje w których zasypiamy

Zanim jednak przejdziemy do opisu konkretnych rodzajów poduszek, krótko o tym w jakich pozycjach zasypiamy. Głównie wyróżniamy trzy ułożenia ciała. Statystycznie najwięcej ludzi zasypia na boku. I tu pojawia się wiele sprzeczności, gdyż jedni specjaliści doradzają spać na boku lewym chociażby kobietom w ciąży ze względu na minimalizowanie bóli żołądka i nudności, inni natomiast uważają, że spanie na lewym boku ma zły wpływ na narządy takie jak płuca, dlatego lepiej jest zasypiać na boku prawym. Najlepszą pozycją do spania jest ta na plecach, gdyż najlepiej relaksuje nasze ciało i umysł. Wiadomo również, że najmniej korzystną dla naszego ciała pozycją jest spania na brzuchu.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Bo poduszki ortopedyczne dobieramy właśnie pod pozycje w której zasypiamy, dlatego jeśli kochasz zasypiać na plecach, to idealną poduszką dla Ciebie będzie niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem w środku. Śpiący na boku (niezależnie na którym) powinni nabyć poduszkę ortopedyczna w kształcie „wałka”, dla śpiących na brzuchu z kolei propozycja poduszki w kształcie gwiazdy. Tego typu poduszki można kupić w sklepie z asortymentem do rehabilitacji, lub w sklepach specjalizujących się w produkcji poduszek ortopedycznych do spania. Tego typu poduszki są bardzo estetyczne, dzięki czemu będą doskonałym uzupełnieniem Twojej sypialni.