Poduszki ortopedyczne – dla dobrego snu

Poduszki ortopedyczne - dla dobrego snu

Zdrowy sen – wszyscy wiemy jak jest istotny, wielu z nas nadal jednak nie potrafi odpowiednio o niego zadbać. Bo zdrowy sen, to nie tylko taki, który trwa przez 8 godzin, ale i taki, który zachowuje pełen jego komfort. Na niezdrowym śnie traci wszystko – koncentracja, odporność, samopoczucie, czy kręgosłup. Biorąc pod uwagę, że aktualnie wielu z nas posiada tak zwany nienormowany czas pracy, to podwójnie warto zadbać o najwyższą jakość snu. W tym celu idealnie sprawdzą się poduszki ortopedyczne.

Co to jest?

Poduszki ortopedyczne pozwalają przede wszystkim na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa jednocześnie umożliwiając spanie w neutralnej pozycji. Krótko mówiąc śpisz wygodnie, a przy tym leczysz swój kręgosłup. Najistotniejsze w poduszce są przede wszystkim pianki z jakich są wykonane. Te pozwalają na swobodne ułożenie głowy, a przy tym cała poduszka nie odkształca się.

Dla kogo?

Wielu specjalistów kusi się o stwierdzenie, że aktualnie poduszki ortopedyczne są dla każdego, nic dziwnego, bowiem wynika to chociażby z niewielkiej ilości przeciwwskazań, którymi są wyłącznie dzieci do 2 roku życia, oraz sytuacje groźniejszych wypadków, gdzie konieczne jest noszenia gorsetu, lub kołnierza ortopedycznego. Tu warto wspomnieć, że poduszki ortopedyczne w wielu przypadkach zalecane są jako dodatkowy element rehabilitacji, nie mniej jednak cieszą się również uznaniem jako profilaktyka w celu łagodzenia bóli, oraz usztywnień kręgosłupa.

Zanim zdecydujesz się kupić

Kupując poduszkę ortopedyczną do spania należy wziąć pod wagę kilka zasadniczych kwestii. Przede wszystkim wzrost, wagę, a także pozycja w której zasypiasz. Do indywidualnej decyzji klienta należy też to jaka twardość poduszki będzie dla niego najbardziej odpowiednia. Polecamy http://sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

I tu należy wrócić do wyżej wspomnianego punktu, mianowicie do pozycji w której zasypiamy. I tak jeśli lubisz spać na plecach, to najlepszym wyborem będzie poduszka niska, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka w kształcie „wałka” to opcja dla tych, co lubią zasypiać na boku, z kolei na poduszkę w kształcie gwiazdy powinni zdecydować się Ci, co kochają zasypiać na brzuchu.

Poduszki ortopedyczne do spania – dodatkowe zalety

Oczywiście najważniejsze są te związane ze wsparciem ortopedycznym. Nie mniej jednak warto podkreślić, że poduszki ortopedyczne do spania są po prostu estetyczne, dlatego spokojnie mogą stanowić doskonałe uzupełnienie Twojej sypialni. Dzięki poszwom wykonanym z najwyższej jakości materiału są też łatwe w utrzymaniu.

Gdzie kupić?

Tego typu poduszki można kupić w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Ponadto w internecie działa wiele firm specjalizujących się właśnie w produkcji tego typu poduszek. Jeśli chodzi o cenę, to ta zazwyczaj wynosi nie mniej, niż 100 zł, jednak biorąc pod uwagę ich zalety, to z pewnością jest to trafna inwestycja.

Dlaczego to jest tak ważne?

Początkowe bóle i uczucie sztywności mogą wynikać ze zwykłego zmęczenia, lub być początkiem poważniejszych schorzeń, w związku z tym takich dolegliwości nie należy bagatelizować i od razu udać się do lekarza.