Poduszki medyczne do spania

Poduszki medyczne do spania

Istnieje wiele dolegliwości związanych z chorobami kręgosłupa. Rwa kulszowa, osteoporoza, lumbago, stenoza lędźwiowa, czy innego rodzaju zwyrodnienia… To tylko niektóre przykłady. Sytuacje te jednak można podzielić na dwie części. Konkretne schorzenia, które należy jak najszybciej wyleczyć i profilaktykę, którą im szybciej zacznie się stosować, tym lepiej. Tak, czy inaczej nie zmienia to faktu, że najlepszym lekarstwem na kręgosłup jest zdrowy sen. Warto więc o niego zadbać, a pomóc mogą w tym chociażby poduszki medyczne do spania.

Jak działają?

Poduszki medyczne do spania likwidują przede wszystkim uczucie sztywności i bóli kręgosłupa, które często mogą być początkiem znacznie poważniejszych dolegliwości. Wszystko to dzięki temu, że kręgosłup w czasie snu zachowuje naturalną krzywiznę niezależnie od pozycji w której się znajdujemy. Ponadto ważną cechą tych poduszek jest odporność na odkształcenia pod wpływem nacisku. Wszystko to dzięki piance, która zdaje się być najistotniejszym elementem tego typu poduszek.

Rodzaje pianek poduszek medycznych do spania

W tym przypadku mamy dwa typy. Pierwszy to pianka poliuretanowa. Zapewnia przede wszystkim doskonałą wentylacje, w ich przypadku nie ma konieczności dopasowania do kształtu szyi, w związku z tym idealnie nadają się jako element profilaktyki.

http://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

Kolejny typ pianki, to pianka termoplastyczna. Ten rodzaj pianki doskonale nadaje się dla osób mających problem z kręgosłupem szyjnym, gdzie dolegliwości odczuwalne są w okolicach szyi i barków. Efektywne działanie tego typu pianki zapewnia pełne podparcie głowy, a także równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę. Sama pianka doskonale reaguje też na temperaturę ciała, dopasowuje się też do pozycji w czasie snu zapewniając pełen jego komfort.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Tu mamy kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wzrost i wagę, a także szerokość barków mierzona od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Istotną informacją jest również pozycja w której zasypiasz zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rodzaj poduszek.

Rodzaje poduszek medycznych do spania

W tym wypadku wyróżniamy trzy rodzaje. Dla śpiących na boku zaleca się poduszkę w kształcie „wałka” Jeśli lubisz spać na plecach, to rozwiązaniem będzie w tym przypadku poduszka niska, z lekkim wyprofilowaniem na środku. Poduszka w kształcie gwiazdy, to z kolei opcja dla tych, co lubią spać na brzuchu.

Przeciwwskazania

Jest ich naprawdę niewiele, bowiem poduszki medyczne do spania nie są wskazane jedynie w przypadku dzieci do 2 roku życia, oraz w sytuacjach, gdzie konieczne jest noszenie kołnierza, bądź gorsetu ortopedycznego.