Poduszka rehabilitacyjna

poduszka rehabilitacyjna

Dziś wielu z nas musi borykać się z dolegliwościami związanymi z kręgosłupem. Co ma na to wpływ? Istotnych może być wiele czynników. Zła dieta, stres, przemęczenie, nieregularny czas pracy, czy samo spanie w niekomfortowych warunkach. To wszystko może powodować napięcie mięśniowe, które już po krótkim czasie mogą przemienić się w trudne do wyleczenia schorzenia. Oczywiście dobrze jest działać profilaktycznie. Jednak, gdy problem już się pojawi, warto, aby jak najlepiej z nim walczyć, dlatego w odpowiedzi powstała poduszka rehabilitacyjna.

Poduszka rehabilitacyjna do spania

Pozwala przede wszystkim na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w czasie snu niezależnie od pozycji w której się znajdujesz. Dobra poduszka rehabilitacyjna przede wszystkim nie odkształca się pod wpływem silnego nacisku, dzięki czemu zachowuje swój naturalny kształt. Sama poduszka przede wszystkim jednak likwiduje uczucie bólu i usztywnień kręgosłupa, które są objawami większości schorzeń. Wśród tego typu poduszek wyróżniamy głównie trzy rodzaje: poduszkę w kształcie wałka (śpiący na boku), poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku (śpiący na plecach), poduszka w kształcie gwiazdy (śpiący na brzuchu).

Poduszka rehabilitacyjna do siedzenia

Przeznaczona dla tych, którzy mają problem z kręgosłupem, a prowadzą siedzący tryb pracy (praca w biurze, za kierownicą itp.). Tego typu poduszki z kolei mają formę nakładki w kształcie fotela, którą kładzie się na autentyczne siedzenie samochodu. Sama poduszka przede wszystkim masuje mięśnie, dzięki czemu te nie ulegają zastygnięciu. Jeszcze innym typem poduszek rehabilitacyjnych do siedzenia są tak zwane nakładki na krzesło, które często charakteryzują się małymi, wystającymi punkcikami, które masują mięśnie nóg, ud, oraz pośladków.

Jakie schorzenia kręgosłupa doskwierają nam najczęściej?

Jak się okazuje schorzeń kręgosłupa może być naprawdę wiele. Pierwsza dolegliwość o jakiej powiemy, to dyskopatia, potocznie nazywana jako wypadnięcie dysku. W rzeczywistości jednak owe dyski (kręgi) nie wypadają, a przemieszczają się, nie mniej jednak powoduje to silny, promieniujący ból w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, który w wielu przypadkach utrudnia poruszanie się. Kolejne schorzenie, to osteoporoza, która w większości przypadków dosięga osoby starsze, a jest to nic innego jak skłonność to łamliwości kości przez co znacznie szybciej dochodzi do wszelkiego rodzaju kontuzji, czy urazów. Jeszcze inny problem, to lumbago, którego objawy to silny ból pojawiający się w krzyżu, lub kręgosłupie przy wykonywaniu konkretnej czynności, wraz z bólem może pojawić się mrowienie, czy drętwienie kończyn.

zobacz: http://www.sissel.com.pl/sissel-classic-rozmiar-l.html