Pisanie prac – ostatnia deska ratunku dla zajętego studenta?

Pisanie prac niekoniecznie musi być postrzegane tak jak w tytule, często jest zresztą postrzegane w znacznie bardziej negatywnym świetle: jako deska ratunku dla leniwego studenta. Ale czy koniecznie musimy uciekać się do negatywów w ocenie podaży i popytu na pisanie prac magisterskich czy licencjackich?

Niekoniecznie.

Dlaczego? Pisanie prac jest usługą

Pisanie prac licencjackich i magisterskich jest usługą adresowaną do osób, które pisać nie potrafią. Trudno wymagać od biegłego analityka umiejętności biegłego posługiwania się słowem. Owszem powinien poradzić sobie z konstrukcją fachowych komunikatów, ale czy konieczna jest też umiejętność zgrabnego sformułowania treści w sporej objętościowo pisemnej pracy? Niekoniecznie.

Osobom, specjalistom w swoich dziedzinach a z problemami w dziedzinie operowania słowem na ratunek spieszą fachowcy. Podaż, również w przypadku usługi pisania prac na zamówienie pojawiła się jako efekt popytu. Usługę taką jest w stanie wykonać każdy, kto umiejętnie operuje słowem. Pisanie nie wymaga rozległej wiedzy a jedynie zrozumienia. Stąd też pewien uniwersalizm osób zajmujących się zawodowym pisaniem, ich umiejętności opierają się na inteligencji i słowie. Wiedzę powinien posiadać student korzystający z usługowego pisania prac i zazwyczaj takową posiada.

http://soft-nonsens.blogspot.com/