Odżywki typu bulk

odżywki typu bulk

W sklepach mamy do dyspozycji wiele różnych odżywek sportowych, którymi możemy się wspomagać. Spośród owych wielu różnych rodzajów możemy zetknąć się z odżywką, której nazwa może być dla nas co nieco tajemnicza. Mowa mianowicie o odżywce typu bulk. Sama nazwa wiele być może nam nie mówi, aczkolwiek nie jest to żaden skomplikowany w swojej budowie i działaniu produkt. Odżywka typu bulk to produkt na bazie węglowodanów oraz białka. Nie jest to jednak typowy gainer, ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z równymi proporcjami węglowodanów oraz białka w produkcie.

Bulk – odżywka dla kogo?

Warto w tym miejscu podkreślić przeznaczenie owej odżywki, ponieważ na pewno nie możemy powiedzieć, że każdy powinien ją stosować i dla każdego jest ona przeznaczona. Odżywki typu bulk w sposób szczególny dedykuje się wszystkim tym, którzy rozpoczęli swoją przygodę z siłownią i są na początku swojej drogi budowania większej masy mięśniowej. To jednakże nie wszystko. Odżywkę tę bowiem powinny stosować te osoby, które jednocześnie mają tendencje do magazynowania dużej ilości tkanki tłuszczowej. W odżywkach tego typu mamy do czynienia nie tylko z obecnością samych węglowodanów oraz białek, ale jednocześnie też musimy wskazywać na pewne substancje mające działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. W ten właśnie sposób możemy mówić o doskonałym wspomaganiu naszych wysiłków fizycznych.

Bulk jako pełnowartościowy posiłek

W pewnych sytuacjach, gdy nie mamy możliwości zjeść pełnowartościowego posiłku, odżywka typu bulk może zastąpić ów posiłek, gdyż jest to produkt jak najbardziej spełniający wszelkie kryteria owego posiłku. Oczywiście nie należy tejże odżywki traktować jako posiłku, który będziemy spożywali regularnie. Nie może być bowiem tak, że jakakolwiek odżywka sportowa będzie nam zastępować naszą dietę, będzie nam zastępować pełnowartościowy posiłek. Odżywek typu bulk mamy obecnych na rynku bardzo wiele różnych rodzajów, toteż z wyborem tego właściwego, tego dla nas odpowiedniego, który będzie spełniał nasze oczekiwania, nie powinno być problemu.