Odchudzające zupy

odchudzające zupy

Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób szybko, a przede wszystkim zdrowo schudnąć, powinieneś zastanowić się nad włączeniem do menu odżywczych a zarazem dietetycznych zup. Oczywiście muszą być odpowiednio przygotowane i na pewno są znakomite dla osób które chcą wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Dieta dla zdrowia, to równocześnie dieta idealna dla naszej figury, a codzienne jedzenie zup przynosi dla nas ogromną ilość korzyści. Zupy nie tylko zaspokajają apetyt, ale również mają bardzo mało kalorii, ponieważ ich głównym składnikiem jest woda. Na pewno do zupy warto dodać również przyprawy typu: kminek, tymianek, bazylia, albowiem one również mają właściwości odchudzające.

Odchudzanie – jak uczynić je skutecznym?

Zupa może być bardzo różnorodna, ale pamiętajmy, aby nie używać do niej śmietany, czy też nie robić ciężkiej i kalorycznej zasmażki. Lekka zupa na wodzie, z różnorodnymi warzywami to podstawa naszej codziennej diety, dzięki której szybko schudniesz. Jeśli chcesz, aby dieta była jeszcze bardziej możemy na deser sięgnąć po jagody goji. Najlepsze są świeże, ale równie dobre mogą być te suszone, zwłaszcza w okresie zimy, kiedy nie mamy dostępu do świeżych owoców oraz warzyw. Warto również sięgnąć po suplementy diety które zawierają jagody goji, albowiem zawierają one składniki które poprawiają metabolizm a tym samym wspomagają działanie zup oraz ogólny proces odchudzania.

Inną opcją na odchudzanie mogą być jagody goji. Czy jagody goji odchudzają? Oczywiście 🙂

Jak zagęścić zupę, aby nie była kaloryczna?

Oczywiście zasmażka czy też śmietana sprawiają, że zmienia się smak potrawy, jednakże wówczas zupa zmienia się w prawdziwą kaloryczną bombę. Zasmażka to nic innego jak mąka, która jest prażona na tłuszczu, dodaje się ją do kapuśniaku, grochówki czy flaków. Śmietana również jest zakazana dla osób, które się odchudzają. Ona to właśnie pasuje do zupy ogórkowej, pomidorowej czy też szczawiowej. Obie metody stanowią jednak ogromną ilość kalorii, a tym samym zniweczą nasze wysiłki odchudzania. Woda i warzywa to idealne połączenie dla lekkiej, dietetycznej zupy.