Młody jęczmień i jego właściwości

Młody zielony jęczmień ma wiele zastosowań. Znają go zapewnie ci, którzy przynajmniej raz próbowali zrzucić zbędne kilogramy za pomocą naturalnych środków z apteki czy sklepu zielarskiego. Jego popularność bierze się z faktu, że jest on bogatym źródłem składników mineralnych i witamin, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dla niektórych będzie zaskoczeniem, iż zawiera on więcej karotenu niż marchew i więcej witaminy C niż cytryna.

Jęczmień a odchudzanie

Na jego właściwości odchudzające wpływa zawartość aminokwasów i spora dawka błonnika pokarmowego. Podkręca on metabolizm tłuszczu w naszym organizmie oraz walczy z cholesterolem, obniżając jego poziom we krwi. Nierozpuszczalny błonnik występujący w młodym jęczmieniu wpływa korzystnie na układ pokarmowy oraz zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego. Roślina ta działa również przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i przeciwnowotworowo. Jest też niezbędnym orężem w walce ze zmianami skórnymi, cukrzycą czy chorobami sercowo- naczyniowymi. Może on konkurować między innymi z miętą, gdyż posiada również właściwości odświeżające oddech. Często jest też jednym z głównych składników do płukania gardła.

Odkwaszenie organizmu

Wysoka zawartość chlorofilu gwarantuje odkwaszenie naszego organizmu, a dzięki temu zapewnia nam równowagę kwasowo- zasadową. Młody zielony jęczmień jest dostępny w kapsułkach bądź saszetkach do sporządzania naparów. Ta cudowna roślina dostępna jest w aptekach bądź sklepach zielarskich i jest do nabycia w atrakcyjnej cenie. Jest znacznie tańsza niż większość tabletek na odchudzanie, a jego skuteczność jest równie dobra o ile nie lepsza. Trzeba pamiętać, że  wybór młodego zielonego jęczmienia w jakiejkolwiek postaci w naszej walce z nadprogramowymi kilogramami jest korzystniejsze nie tylko dla naszej kieszeni ale również dla naszego organizmu. Przede wszystkim nie zakwasza organizmu i nie obciąża wątroby, co z reguły czynią popularne środki farmakologiczne przeznaczone dla osób walczących z otyłością czy nadwagą.