Lubczyk – naturalny afrodyzjak

Lubczyk ogrodowy to znane i cenione od wieków polskie zioło. Zastosowanie jego jest wszechstronne, lecz najczęściej stosowany jest jako naturalny afrodyzjak.

Lubczyk i jego właściwości lecznicze

Lubczyk wyróżnia się szeregiem właściwości leczniczych. W medycynie naturalnej wykorzystuje się jego korzeń, nasiona oraz liście. Lubczyk można nie tylko kupić w sklepie, ale również samodzielnie go hodować. Należy on do rodziny selerowatych, a jego pochodzenie określa się na Iran i Afganistan W Polsce jego uprawa znana jest od wieków. Nie tylko uprawiany jest w celach sprzedażowych, w prywatnych mieszkaniach, ale również można spotkać go, jako roślinę rosnącą dziko.

Najcenniejszy jest korzeń lubczyku, ponieważ wykazuje on największą ilość leczniczych właściwości. Cechuje się on dużą zawartością kwasów organicznych, olejków eterycznych, ale także posiada fitosterole oraz duże ilości skrobi.

Lubczyk pozytywnie oddziałuje na obniżanie poziomu złego cholesterolu. Dodatkowo chroni nas przed chorobami serca i bardzo dobrze wpływa na skórę. Warto wspomnieć, że zapobiega chorobom prostaty.

Ważną właściwością lubczyka jest to, że oddziałuje pozytywnie na układ moczowy oraz poprawia pracę nerek. Dzięki regularnemu stosowaniu organizm oczyszczony zostaje z toksyn, a także zapobiega niestrawności.

Lubczyk pozytywnie wpływa na układ pokarmowy

Lubczyk to znakomity sposób, aby przyśpieszyć proces przemiany materii. Można stosować go w walce z niestrawnością, oraz we wszelkich innych chorobach układu pokarmowego, a także chcąc poprawić pracę jelit.

Lubczyk a serce

Lubczyk doskonale wpływa również na pracę serca, oraz cały układ krwionośny. Dzięki temu, że obniża cholesterol we krwi zapobiega powstawaniu miażdżycy. Kumaryna, którą w sobie zawiera działa przeciwzakrzepowo.