Kolagen i nasze stawy

Uprawiając taki sport jak bieganie, musimy w sposób szczególny zadbać o dobry stan naszych stawów, ścięgien i kości. Ktoś mógłby w tym miejscu powiedzieć, że warto suplementować się takim elementem jak kolagen. Jest to środek, który uważany jest za jeden z najlepszych jeśli chodzi o właściwe zadbanie o stawy. Jednakże nie możemy w przypadku biegaczy mówić, że kolagen załatwia wszystkie sprawy, że kolagen będzie lekiem na całe zło. Używany jest on w terapii chorób zwyrodnieniowych stawów, aczkolwiek nie każda dolegliwość związana ze stawami nie jest równoznaczna ze zwyrodnieniem.

Łamliwość kości

Jeśli mamy do czynienia z wrodzoną łamliwością kości lub też ze szkorbutem, to terapia kolagenem na pewno nie będzie dla nas dobra i nie będzie dla nas skuteczna. Jednakże w przypadku innych chorób związanych ze stawami, terapia kolagenem jak najbardziej może okazać się być skuteczna. Oczywiście kolagen to nie tylko same suplementy diety, tabletki czy też jakieś maści. Kolagen to przede wszystkim nasza codzienna dieta. Zatem trzeba powiedzieć, że wielu z nas, a w zasadzie to wszyscy z nas przyjmują kolagen nie będąc tego świadomymi. Jeśli więc po treningu bolą nas stawy, mamy problem z naszymi kolanami, jeśli nasze kolana, jeśli ból w kolanach utrudnia nam bieganie, to nie tylko powinniśmy zadbać o suplementy diety zawierające kolagen, ale w głównej mierze powinniśmy zadbać o naszą dietę.

Kolagen na kości

Poza tym również takie dolegliwości powinny nas skłonić do tego, aby udać się do lekarza, aby znaleźć źródło owych dolegliwości. Bez wątpienia bowiem nie każdy ból w stawach, nie każdy ból w kolanach jest możliwy do złagodzenia poprzez stosowanie kolagenu. Najpierw potrzebna jest nam odpowiednia diagnoza, aby móc wdrożyć odpowiednie leczenie. Musimy pamiętać, że trenując narażamy się na różne obciążenia, na różne dolegliwości, co powinno nas skłonić do szczególnej dbałości o wzmocnienie naszych kości, ścięgien i stawów, aby jak najbardziej ograniczyć możliwość wystąpienia różnych kontuzji uniemożliwiających nam kontynuowanie treningów.