Fitness czy siłownia?

Zarówno siłownia jak i zajęcia fitness mogą nam przysporzyć bardzo wiele dobrego. W tym miejscu musimy jednak zapytać o to, co jest lepsze, dzięki którym zajęciom możemy więcej osiągnąć? Przede wszystkim musimy obalić pewien mit, w myśl którego siłownia jest miejscem przeznaczonym dla mężczyzn, a zajęcia fitness są przeznaczone dla kobiet. Dzisiaj nie ma już takiego podziału i coraz częściej możemy spotkać mężczyzn na zajęciach fitness, a kobiety możemy spotkać w siłowni.

fitnessChcąc odpowiedzieć na pytanie o to, co jest lepsze, fitness czy też siłownia, musimy zapytać o to, po co ćwiczymy, musimy zapytać o cel, który dzięki ćwiczeniom fizycznym chcemy osiągnąć. Nie możemy bowiem osiągać tego samego dzięki siłowni i dzięki zajęciom fitness. Zasadniczo pod tym względem możemy powiedzieć, że dzięki zajęciom fitness możemy osiągnąć znacznie więcej.

Różnorodne układy

Zajęcia fitness, ćwiczenia wykonywane w rytm skocznej muzyki pozwalają na zwiększenie wydolności fizycznej, pozwalają na zwiększenie siły, na poprawę ogólnej swojej kondycji psychofizycznej. Siłownia zasadniczo pozwala nam na zwiększenie siły, na zwiększenie masy mięśniowej, na ich wyrzeźbienie. Patrząc pod tym kątem na siłownię możemy powiedzieć, że faktycznie jest ona w głównej mierze przeznaczona dla mężczyzn, ale de facto nie o to chodzi. Fitness może nam dać dużo więcej, ale nie oznacza to wcale, że w każdej sytuacji jest to dla nas lepsza opcja.

Jeśli chcemy wiedzieć, która forma aktywności fizycznej będzie dla nas bardziej odpowiednia, będzie dla nas lepsza, musimy najpierw jasno określić cel, jaki chcemy osiągnąć. Wówczas będziemy mogli powiedzieć, która forma będzie dla nas lepsza; czy będzie to fitness, czy też może lepszą opcją będzie pójście na siłownię. Jeśli ktoś wypowiada się na temat wyższości fitness nad siłownią czy też na odwrót i podaje pewne argumenty, to tak naprawdę nie ma racji, gdyż jak już to podkreśliliśmy, wyższość jednej formy nad drugą zależy od nas samych, od naszego nastawienia i od celu, który chce osiągnąć.

Brakuje Ci inspiracji lub motywacji? Sprawdź: fitness-inspiracje.pl