Czy poduszki do siedzenia pomagają na kręgosłup?

Czy poduszki do siedzenia pomagają na kręgosłup?

Skutki siedzącego trybu życia, to jeden problemów cywilizacyjnych XXI wieku. Pozycja siedząca źle wpływa nie tylko na kręgosłup, w tym sylwetkę ciała. Cierpi na niej układ trawienny, oddechowy, czy odpornościowe. W gabinetach lekarskich nie brakuje coraz młodszych pacjentów skarżących się na schorzenia kręgosłupa. W odpowiedzi na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do siedzenia.

Co dają?

Dzięki nim mięśnie nie ulegają zastygnięciu. Potocznie mówi się o nich, że masują nasze mięśnie przez cały czas. Są również estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Medyczne zastosowanie poduszek ortopedycznych do siedzenia zależy od rodzaju.

Rodzaje poduszek ortopedycznych do siedzenia

Poduszka sensoryczna – po ciężkim dniu pracy, idealna. Dzięki swoim właściwościom relaksuje nasze mięśnie. Dzięki nim poprawisz równowagę i koordynacje ruchową. Dzięki tego typu poduszkom reguluje się ciężar ciała. Może to być pomocne na przykład przy przekładaniu z nogi na nogę. Poduszki sensoryczne są wskazane dla osób starszych, gdyż zmniejszają ryzyko upadków. Zmniejsza się także przeciążenie kręgosłupa.

Nakładki na krzesło – sprawdzające się w pracy i domu. Wiele z nich charakteryzuje się gumowymi wypustkami. Masują one mięśnie ud, nóg i pośladków.

Poduszka sensomotoryczna – idealna dla wykonujących prace przed komputerem. Podobnie jak poduszki sensoryczne odciążają plecy. Mimo siedzącej pozycji nasze mięśnie pozostają w ciągłym ruchu. Poduszki sensomotoryczne dobrze wpływają także na nogi i stopy. Wypełniona są powietrzem. Twardość tego typu poduszek regulowana jest za pomocą pompki.

Jeszcze innym przykładem są poduszki w formie nakładki. Może mieć kształt fotela. Z takich poduszek chętnie korzystają zawodowi kierowcy. Dzięki nim wielogodzinne podróże nie są już większym problemem. Tego typu poduszki również powodują, że mięśnie nie ulegają zastygnięciu.

Czy poduszki do siedzenia pomagają na kręgosłup?

Tak, i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Oczywiście muszą być odpowiednio dobrane. Istotne jest również to, by nie bagatelizować niepozornych objawów. Jeśli zaczynają Ci dokuczać bóle i sztywności pleców warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Poduszki ortopedyczne to jedna z metod. Warto również pamiętać o aktywności fizycznej. Nawet jeśli nie mamy zbyt wiele wolnego czasu to warto wygospodarować choć jeden dzień w tygodniu, który przeznaczymy na zdrowy ruch. W czasie pracy nie zapominaj też o choć 15 minutach na krótki odpoczynek.

Polecamy: http://www.e-poduszki.pl/co-mozemy-zrobic-dla-naszego-kregoslupa-r75