Ćwiczenia na stepie – opinie

step

W dzisiejszych czasach powstało tyle metod treningowych, że nie jest przesadzone stwierdzenie, że często można się pogubić. Warto jednak zapytać co kryje się pod pojęciem „dobry trening”? Przykładów może być wiele. Znaczna ilość z nas pewnie odpowie „szybkie i trwałe efekty”, pod tym pojęciem kryje się jednak troska o nasze ciało, a zatem zadbanie również o to, aby nie było przeciążone. W związku z tym trzeba połączyć lekkość i intensywność. Jednym z przykładów mogą być ćwiczenia na stepie. Zanim przejdziemy do opinii na ich temat krótko powiemy sobie o tym, czym one są?

Choreografia

Step aerobik, to inaczej kroki, które muszą być wykonane w odpowiednim tempie i technice, same kroki w krótkim czasie zaczynają łączyć się w choreografie. Treningi te przeprowadza się przede wszystkim zgodnie z zaawansowaniem trenującego, gdzie z czasem początkowe kroczki zaczynają przechodzić w konkretne figury taneczne. W związku z tym step aerobik wymaga poczucia rytmu, a także koordynacji ruchowej. Ćwiczenia przeprowadzanie są do muzyki.

Efekty i opinie

Ćwiczenia na stepie nie tylko redukują tkankę mięśniową ud, ale i poprawiają koordynacje i gibkość całego ciała. Ponadto uelastycznia się cale ciało. Treningi na stepie są doskonałą okazją do przebywania w grupie ludzi, gdzie przy tanecznej muzyce redukuje się napięcie ciała, w tym stres. Właśnie dlatego są tak cenione przez zadowolonych trenujących, choć ćwiczenia na stepie, to tak jak w przypadku każdych treningów ćwiczenia na temat którego zdania są podzielone, gdyż część ćwiczących uważa, że wspomagają one wyłącznie mięśnie nóg. W związku z tym samą opinie trzeba pozostawić do każdego ćwiczącego.

Co ciekawe treningi na stepie zwiększają również wydolność krążeniowo – oddechową, oraz wzmacniają kości dlatego w wielu przypadkach zalecane są jako dodatkowa forma rehabilitacji.

Ważne, aby same treningi wykonywać na profesjonalnej platformie, którą można kupić w każdym, dobrym sklepie z asortymentem do rehabilitacji.