Akupresura i jej zalety

Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się zbawienny dotyk, który pomaga walczyć z bólem niczym dobre tabletki przeciwbólowe. Polega na uciskaniu ściśle określonych punktów zlokalizowanych na naszym ciele, co ma łagodzić określone dolegliwości. Metoda ta ma swój początek w Chinach, ale staje się coraz popularniejsza na całym świecie, zwłaszcza w Europie.

Dlaczego warto stosować akupresurę?

Jej zwolennicy twierdzą, że funkcjonowanie organizmu jest uzależnione od energii życiowej, która płynie odpowiednimi kanałami. Każdy taki kanał odpowiada za konkretny organ. Sprowadza się to do tego, że jeśli jest zakłócony przepływ w którymś kanale, to organ z nim związany choruje i nieprawidłowo realizuje swoje funkcje. Organizm jest uznawany za złożony mechanizm, w którym źle działająca cząstka może zaburzyć jego całe funkcjonowanie. Terapeuci w tej metodzie mają za zadanie zlokalizowanie energetycznego zatoru i udrożnienie go za pomocą ucisków. Wielu pacjentów twierdzi, że dzięki temu pokonali ból, z którym borykali się od lat, a zwykle apteczne środki przeciwbólowe nie dawały mu rady.

Siła sugestii?

Wielu lekarzy uważa, że metoda ta opiera się na ogromnej sile sugestii. Istnieją jednak teorie wedle których akupresura jest skuteczna, gdyż blokuje przewodzenie bodźców bólowych. Niemniej jednak nie niesie ze sobą skutków ubocznych, dlatego ludzie chętnie się na to decydują. Oczywiście powinna być ona wykonana przez kwalifikowanego terapeutę, jeśli nie chcemy sobie zaszkodzić zbyt dużymi uciskami na tkanki. Warto zatem udać się do specjalistów, jeśli chcemy skorzystać z tej naturalnej metody walki z bólem.