Tatuaże- czy można je bezpiecznie wykonać?

Chociaż z tatuażami mamy do czynienia niemalże od zawsze, to jednakże dzisiaj można mówić o szczególnej ich popularności. Mamy do czynienia ze sporą ilością punktów, w których są one wykonywane, mamy do czynienia z coraz większymi możliwościami. Bez wątpienia istnieje pewien trend do wykonywania sobie tatuaży. Jest to coś osobistego, wyjątkowego. Oczywiście decyzja o jego wykonaniu powinna być bardzo gruntownie przemyślana, a na miejsce wykonania należy wybrać taki punkt, co, do którego fachowości jesteśmy w pełni przekonani.

Punkt wykonywania tatuaży

Z wykonywaniem tatuaży w różnych podejrzanych miejscach mogą wiązać się różne historie. Owszem, ale jednocześnie musimy mieć tę świadomość, że tatuaż to nie tylko nowy image, ale także musimy mieć świadomość pewnych zagrożeń. Nawet, jeśli jest to sprawdzone miejsce, w którym przestrzega się zasad związanych z higieną, to również i tam mamy pewne ryzyko powikłań. O jakich powikłaniach będzie mowa? Jeśli mamy do czynienia z brakiem odpowiednich warunków higienicznych, to wzrasta zagrożenie zakażenia wirusem HIV, wirusem WZW typu B oraz C. Jeśli mamy do czynienia z brakiem dbałości o sterylność narzędzi, to owo ryzyko jest spore. Jednakże pewne zagrożenie istnieje również i wtedy, gdy wszelkie zasady sterylności są zachowane. Bardzo bezpośrednim zagrożeniem jest zanik, czyli atrofia mięśni przylegających do miejsca wykonania tatuażu. Wiąże się to z uszkodzeniem mięśni w tym miejscu, z bólem, z paraliżem, mrowieniem. Zjawisko to może nastąpić w okresie od 3 do 6 miesięcy od dnia wykonania tatuażu i może potrwać nawet kilka lat.

Groźba zakażenia bakteryjnego

Kolejnym z możliwych zagrożeń jest zapalenie bakteryjne. Inaczej mówiąc są to wrzody ropne, które mogą pojawić się w różnych miejscach na skórze i nie tylko. Oprócz tego, że może dojść do zapalenia skóry, to jednocześnie też efektem robienia tatuażu może być zapalenie wsierdzia. Jest to wewnętrzna część serca człowieka. Innym możliwym do wystąpienia efektem ubocznym wykonywania tatuażu może być wstrząs anafilaktyczny. Jeśli dana osoba jest uczulona na konkretny rodzaj tuszu, to możemy mówić nie tylko o pewnym skutku ubocznym, ale jak najbardziej należy wskazać na bezpośrednie zagrożenie życia. Wymienione skutki uboczne nie występują bardzo często, aczkolwiek przed przystąpieniem do wykonania sobie tatuażu należy mieć pełną świadomość tego, że pewne powikłania mogą się pojawić. Przed decyzją o wykonaniu tatuażu należy zatem bardzo mocno się zastanowić. Ewentualne skutki uboczne są tym elementem, z którym będziemy musieli radzić sobie sami.