Szczoteczki soniczne

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna dla stanu naszego zdrowia. Istnieje szereg badań potwierdzających twierdzenie, że większość chorób, które nas dotykają są wynikiem nieleczonych uszczerbków w naszym uzębieniu. Na rynku istnieje wiele rodzajów szczoteczek do zębów. Bez wątpienia za najbardziej nowoczesną, a co za tym idzie najbardziej popularną są szczoteczki soniczne.

Szczoteczki dla zdrowia zębów

Bardzo ważnym aspektem przemawiającym na ich korzyć jest skuteczność takich szczoteczek. Usuwają one bowiem znacznie więcej bakterii i resztek jedzenia niż tradycyjne szczoteczki do zębów. Mechanizm działania szczoteczek sonicznych polega na ruchach pulsacyjno- wymiatających, co sprawia, że w delikatny ale skuteczny sposób usuwane są przebarwienia i zabrudzenia, a przy tym nie ulega uszkodzeniu szkliwo ani dziąsła. Ciekawostką jest, że szczoteczki soniczne  wytwarzają fale dźwiękowe, które powodują drgania, co z kolei wprawia w ruch cząsteczki śliny zmieszane z pastą do zębów. Powstałe w ten sposób mikro bąbelki skutecznie usuwają płytkę nazębną i gromadzące się tam bakterie. Jest to pożądane ze względu na ograniczoną przestrzeń docierania włókien szczoteczki. Takie bąbelki dotrą nawet w trudnodostępne miejsca.

Zdrowie i ekonomia

Szczoteczki soniczne są też ekonomiczne, jeśli chodzi o eksploatowanie energii. Działają one dzięki wydajnym akumulatorom, które należy ładować raz na kilka tygodni. W zależności od modelu, taka szczoteczka wyposażona jest też w szereg funkcji ułatwiających dbanie o higienę jamy ustnej. Jedną z nich jest automatyczne wyłączanie po upływie zalecanego czasu szczotkowania, zwykle jest to okres dwóch minut. Najdroższe szczoteczki mają w swoim wyposażeniu funkcję Bluetooth, co umożliwia synchronizację ze smart fonem czy tabletem dzięki odpowiedniej aplikacji do pobrania. Oczywiście nie może zabraknąć też różnych programów pracy różniących się od siebie siłą nacisku, częstotliwością drgań czy czasem szczotkowania. Szczoteczka soniczna to też świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, gdyż nie możemy podarować nic cenniejszego niż zdrowie.