Skuteczność skarpetek złuszczających

Temat gładkich pięt pojawia się zwykle w okresie około wakacyjnym, gdzie zrzucamy adidasy, czółenka i baleriny na rzecz sandałów, japonek i klapek. Chodzenie w obuwiu z odsłoniętymi piętami zachęca do podjęcia działań mających na celu zadbanie o ich wygląd. Jednym  z nich jest zakup  coraz popularniejszych skarpetek złuszczających. Szczególnie zachęcająca jest ich cena, która nie jest jakoś specjalnie wygórowana i niespecjalnie obciąża domowy budżet. Jest to chwila szaleństwa, na którą może sobie pozwolić pewnie większość z kobiet. Jednak pytanie brzmi czy warto.

Natychmiastowy efekt?

Producenci zachwalają swoje produkty obiecując natychmiastowy efekt i niemal stuprocentowe zadowolenie swoich klientek. Opinie na temat skuteczności skarpetek złuszczających są podzielone. Ich zdecydowanie negatywną cechą jest brak natychmiastowych efektów, na które zwykle musimy zaczekać około dwóch tygodni. W tym okresie nasze pięty wyglądają bardzo nieestetycznie, za co odpowiada łuszczący się naskórek w postaci odpadających płatów. Jednak po tym czasie większość klientek jest zadowolona z efektów. Producenci zapewniają, że skarpetki te są dużo skuteczniejsze od wszelkich kremów i balsamów do pięt czy nawet peelingu oraz pumeksu. Skarpetki złuszczające usuwają martwy naskórek czy odciski oraz regenerują stopy. Warto wiedzieć, że zabieg ten należy regularnie powtarzać, gdyż jednorazowy efekt jest krótkotrwały. Warto też zainwestować w bawełniane skarpetki, co dodatkowo zwiększy komfort podczas całej kuracji.

Jak wybrać skarpetki złuszczające?

Przy wyborze skarpetek złuszczających, warto sprawdzić, czy substancja walcząca z twardym naskórkiem i zrogowaceniami ma w swym składzie substancję nawilżającą i mocznik. Niestety zdarzają się efekty uboczne stosowania skarpetek złuszczających. Niektóre z nich są tak bardzo skuteczne, że działają aż za bardzo. Oznacza to, że substancja niszczy zdrowy naskórek, przez co pięty stają się bardzo wrażliwe. Niekiedy aż do tego stopnia, że chodzenie sprawia ból. Bardzo łatwo wówczas o urazy.