Ciesz się piękną i zdrową skórą

Skóra to ten element, który wraz z upływem czasu podlega procesom starzenia się. Całkowicie tego nie unikniemy, ale możemy nie pomagać jej w tym starzeniu. Być może całkowicie nie zdajemy sobie sprawy z tego, że życie w pośpiechu, niewłaściwy sposób odżywiania się czy też palenie papierosów jest powodem, dla którego stan i wygląd naszej skóry ulega pogorszeniu. To, co będzie bardzo szybko widoczne, to poszarzenie skóry, utrata jej jędrności oraz utrata blasku. Czynnikiem, który w głównej mierze wpływa na jakość skóry człowieka jest sposób odżywiania. Zadbanie o to, aby w diecie były obecne odpowiednie składniki jest bardzo istotne.

Koenzym Q10 – niezbędny element skóry

Koenzym Q10 jest określany mianem składnika młodości. Wpływa on niewątpliwie na jakość oraz wygląd skóry człowieka. Znajduje się on w każdej ludzkiej komórce, aczkolwiek wraz z upływem czasu mamy do czynienia ze zmniejszoną jego ilością. Efektem tego jest właśnie starzenie się. Najbardziej jest to widoczne po 35- 40 roku życia. Jeśli dołożymy do tego stres, przepracowanie oraz niewłaściwą dietę, to tym bardziej efekty starzenia się skóry będą widoczne. Ów koenzym Q10 robi obecnie bardzo dynamiczną karierę w kosmetologii. Poza tym możemy się z nim zetknąć również w żywności. W tym ostatnim przypadku jednak mowa jest o ograniczonej jego ilości. Dodatkowo wszelkie procesy obróbki żywności, jak smażenie czy pieczenie, dodatkowo wpływają na zmniejszenie jego ilości.

Jak zadbać o skórę?

Niemniej jednak należy zaznaczyć, że mamy do czynienia z jego obecnością zarówno w produktach pochodzenia zwierzęcego jak i roślinnego. Między innymi spora jego ilość znajduje się chociażby w mące pełnoziarnistej, w otrębach, w ziarnach zbóż, podrobach mięsnych, olejach roślinnych, niektórych rybach czy też niektórych warzywach. O obecność tychże składników w naszej diecie warto zatem zadbać. Jednocześnie też nie można powiedzieć, że zagwarantują nam one młody wygląd przez cały czas. To, co w głównej mierze powinniśmy zrobić, to na pewno wyeliminować ze swojej codzienności wszelkiego rodzaju czynniki wpływające negatywnie na wygląd skóry.