Wyjazd do Japonii – krótki przewodnik turystyczny

Wyjazd do Japonii - krótki przewodnik turystyczny

Kraj Wschodzącego Słońca, czyli Japonia. Miejsce egzotyczne dla każdego Europejczyka, dlatego marzymy, by chociaż raz być w tym miejscu. Bez wątpienia Japonia jest krajem niezwykle ciekawym i interesującym, w którym można zobaczyć wiele fascynujących rzeczy a przede wszystkim poznać zupełnie inną niż w Europie kulturę.

Tradycja i nowoczesność

Z całą pewnością wakacje Japonia będą dla nas niesamowitym przeżyciem, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Mamy tutaj do czynienia z fascynującą kulturą, nieszablonowym style życia, a także z dawną tradycją, która wciąż jest żywa i miesza się z nowoczesnością. Stolicą Japonii jest ogromne miast, Tokio, w którym zamieszkuje 8 mln mieszkańców. To miejsce pełne ogromnych, nowoczesnych budowli, tak wielkich że budzą uczucie przepychu i luksusu. Jednocześnie w Japonii jest wiele miejsc, zwłaszcza w rejonach wsi, gdzie nadal królują dawne obyczaje, a wręcz panuje ubóstwo. Te skrajne kontrasty są w Japonii szczególnie wyraźne i budzą bardzo wiele kontrowersji wśród turystów.

Symbole i ceremonie w Japonii

Japonia kojarzy nam się zazwyczaj z samurajami, gejszami, origami, czy też z zieloną herbatą i japońskimi ogrodami. Tak naprawdę atrakcji jednak jest tutaj o wiele więcej, ponieważ kraj ten cechuje się ogromną różnorodnością, ogromną ilością zabytków oraz zaskakującą niekiedy, dla nas Europejczyków kulturą. Warto zauważyć, że owa japońska tradycja jest zupełnie inna niż na terenie naszego kraju. Możemy tutaj wybrać się na spotkanie, na którym podaje się herbatę, a nawet nauczyć się sztuki parzenia herbaty. To szczególnie cenna ceremonia, którą musi znać każda Japonka.

Niezwykła architektura Japonii

Architektura w Japonii jest naprawdę niezwykła i bardzo różni się w poszczególnych regionach. Poszczególne domy mieszkalne bardzo różnią się między sobą. Spotkać możemy zarówno te z drewna, gliny, oraz te najuboższe kryte słomą ryżową. Jednakże faktem jest że w większych miastach w Japonii budynki są ogromne, wręcz kolosalne, oraz bardzo nowoczesne. Kraj Wschodzącego Słońca to także ogromna ilość zabytków a na szczególne znaczenie zasługują bogato zdobione buddyjskie świątynie, w których czci się azjatyckie bóstwa. Na pewno warto przyjechać chociażby dla tych wspaniałych budowli. Warto jednak mieć na uwadze właściwy sposób zachowania się w nich i spełnienie wymaganych standardów.

Odrębna kultura i inne zwyczaje

Japonia cechuje się zupełnie inną kulturą aniżeli Europa. Będąc gośćmi w Japońskim domu, musimy zdjąć buty, zaś przebywając w restauracji powinniśmy zawsze kelnerowi udzielić napiwku. Oczywiście w miejscu publicznym warto posługiwać się w czasie jedzenia pałeczkami i warto się tego nauczyć, chociaż początkowo to trudna sztuka. Jeżeli jemy zupę, pijemy ją prosto z miseczki. Z całą pewnością Japonia jest niezwykle ciekawym krajem, do którego chociaż raz w życiu powinniśmy udać się na wakacje.