Usługi transportowe

Stworzenie firmy związane z usługami transportowymi wszelkiego rodzaju, jest całkiem męczące oraz żmudne. Nie starczy jedna wizyta w urzędzie miasta lub gminy, jak to jest w przypadku otwierania większości działalności gospodarczej. Tutaj niestety trzeba się nieco nachodzić a także natrudzić, żeby przypilnować wszystkich formalności.
Poza samym otwarciem firmy transportowej trzeba otrzymać prawą zgodę na podstawie licencji, jaka także musimy mieć osobiście albo mieć na stałe zatrudnioną osobę, jaka dysponuje taką licencję.
Też musimy sprecyzować czy chcemy świadczyć usługi tylko w kraju, czy także za granicą, jeżeli tak to właśnie w tym elemencie mamy podwójną robotę, bo musimy sklecić dwa wnioski o przyznanie prawa do dostarczania usług przewozowych. Jeden wniosek do Starostwa Powiatowego, natomiast drugi, niemal identyczny, lecz w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Cała procedura jest kłopotliwa, jednakże do przebrnięcia, zapewnia właściciel Krakowskiej jednostki: http://www.krakowprzeprowadzki.pl.