Ford Mondeo

Obecnie jeżdżę Fordem Mondeo liftback drugiej generacji. Jest on wyposażony w silnik 1.8 Endura-D. Auto to, dobrze wyposażone, można nabyć już za niewielkie pieniądze, ze względu na dość niską reputację, jeśli chodzi o awaryjność.

Nie jest to do końca zgodne z prawdą, gdyż częste są jedynie drobne usterki, a użytkowanie tego przestronnego samochodu z silnikiem Diesla jest naprawdę tanie.

ford mondeoTa jednostka napędowa jest wolnossąca, przez co charakteryzuje ją niska moc (jedynie 90KM), ale za to maksymalny moment obrotowy wynoszący u niej 177Nm jest dostępny już przy 4500 obrotów na minutę, dzięki czemu łatwo jest zachować ekonomiczny styl jazdy nawet przy wyprzedzaniu. Poza tym naprawdę nie trzeba często używać skrzyni biegów. Jeśli naprawdę często się jeździ, to można ten silnik przerobić na gaz, co nie jest szczególnie drogie, a żywotność motoru na tym nie cierpi. Ogólnie rzecz biorąc auto jest naprawdę godne polecenia, należy tylko uważać na polskich drogach i omijać dziury, jeśli nie chce się mieć problemów z zawieszeniem.