Firma transportowa – proces zakładania

Otwarcie firmy związane z usługami transportowymi każdego rodzaju, jest nieco męczące i mozolne. Nie wystarczy jednorazowa wizyta w urzędzie miasta albo gminy, jak bywa w przypadku założenia większości działalności gospodarczej. Tutaj niestety trzeba się troszkę nachodzić i natrudzić, żeby przypilnować wszelkich formalności.
Poza samym otwarciem działalności, trzeba dostać odpowiednią zgodę na podstawie licencji, jaka też musimy mieć samodzielnie lub mieć na stałe zatrudnioną osobę, jaka ma taką licencję.
Ponadto potrzebujemy określić czy planujemy dostarczać usługi jedynie w kraju, czy też za granicą, jeśli tak to właśnie w tym elemencie mamy podwójną robotę, bowiem potrzebujemy złożyć dwa wnioski o potwierdzenie prawa do dostarczania usług transportowych. Jeden dokument do Starostwa Powiatowego, a drugi, niemal tożsamy, jednak w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Cała procedura jest skomplikowana, jednak do przejścia, twierdzi właściciel Krakowskiej jednostki: http://www.krakowprzeprowadzki.pl.