Randki przez internet – czy to ma sens?

Randki przez internet – czy to ma sens?

„Umówiłem się z nią na dziewiątą, kupię jej bukiecik róż, potem kino, cukiernia i spacer” – tak śpiewał swego czasu Eugeniusz Bodo. Trzeba przyznać, że dawniej randki miały zupełnie inny wymiar niż dziś. Nie mała zasługa w tym oczywiście internetu, coraz więcej bowiem szukamy znajomości w internecie, a często i nawet miłości. W odpowiedzi na ten problem postanowiliśmy odpowiedzieć sobie na pytania co nas pociąga w kontaktach online i czy poznając osobę w sieci możemy czuć się zupełnie bezpieczni.

Być anonimowym

Śmiało można stwierdzić, że randki przez internet to rewelacyjny wynalazek dla osób, które z różnych powodów są nieśmiałe i zakompleksione. Czat w internecie bowiem daje możliwość pełnej anonimowości. Nie trzeba nawet dodawać zdjęcia jeśli nie chcesz, by na początku poznana przez Ciebie osoba nie wiedziała jak wyglądasz. W przypadku dodania zdjęcia możesz oczywiście wybrać to na którym Twoim zdaniem wyglądasz najkorzystniej – bo przecież pierwsze, dobre wrażenie jest niezwykle ważne. Nie od dziś również liczni specjaliści z dziedziny „psychologii internetu” uważają, że za pośrednictwem komputera w szczególności osobom nieśmiałym dużo łatwiej jest się otworzyć, niż przy spotkaniu twarzą w twarz. W związku z tym i pierwszej randce towarzyszy dużo mniejszy stres, a co za tym idzie nieprzewidziane sytuacje, które mogłyby wprowadzić którąś ze stron w zakłopotanie.

Szukamy miłości w każdym wieku

W wielu sytuacjach randki przez internet to także osoby, które są zabiegane, lub pracują z domu najczęściej w nim przebywając i właściwie nie mają możliwości, ani okazji, by znaleźć miłość w „realu”. W związku z tym dość duży procent osób szukających miłości w internecie to osoby dojrzałe, które kolokwialnie mówiąc wiedzą, czego oczekują od życia. Co nie oznacza, że nie randkują nastolatki – wprost przeciwnie. W dobie smartfonów młodzież w nastoletnim wieku coraz częściej zamienia randkę z kolegą ze szkoły, na spotkanie online.

Portale selekcjonowane

Jak już wyżej zostało wspomniane inne oczekiwania od życia ma przeciętny 30-sto, lub 40-stolatek, a inne uczeń gimnazjum. W odpowiedzi na ten problem portale społecznościowe o charakterze randkowym zaczęły dobierać zakres pod odpowiednie grupy wiekowe. Tym samym nie tylko wzrasta prawdopodobieństwo przyszłości dalszej znajomości, ale i zmniejsza ryzyko przestępczości gdyż nie ma możliwości ewentualnych kontaktów osoby dorosłej z osobą małoletnią.

Aplikacje z randkami

W dobie smartfonów jak wiadomo liczą się nie tylko portale społecznościowe z randkami, ale i różnego rodzaju aplikacje randkowe. Te w większości przypadków można pobrać za darmo, tym samym mamy do nich pełen dostęp w każdym miejscu o każdej porze.

Bezpieczeństwo randkowania w sieci

W dobie, gdzie wiele w mediach mówi się o przestępczości w sieci z pewnością wielu zadaje sobie pytanie, czy strony z randkami są bezpieczne. Warto oczywiście logować się u profesjonalnego administratora, bowiem w tym przypadku taka osoba przede wszystkim usuwa użytkowników, którzy przesyłają na taką stronę nieodpowiednie treści. Zasada jest taka sama, jak w przypadku kupowania leków na potencję – korzystajmy tylko z usług zaufanych dostawców.