Programy antywirusowe które warto mieć

Programy antywirusowe które warto mieć

Dziś prawdopodobnie niewielu z nas wyobraża sobie życie bez komputera – i to zarówno jeśli chodzi o funkcjonowanie w pracy, jak i w domu. Aktualnie jednak żyjemy w dobie internetu. A co za tym idzie, dziś wirusy mogą przedostać się nie tylko przez oprogramowania, płyty, dyskietki, czy pendrivy. Od lat jednym z większych źródeł wirusów jest np. poczta e – mail, czy portale społecznościowe. W związku z tym aktualne programy antywirusowe nie tylko muszą chronić nasze urządzenia, ale kroki w sieci. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej o programach antywirusowych, które cieszą się dużym zaufaniem.

Norton

Program antywirusowy Norton od lat cieszy się dużym zaufaniem wśród użytkowników. Nic dziwnego, bowiem od lat nie tylko skutecznie ochrania komputer, ale i nasze bezpieczeństwo w internecie, a to chociażby przez coraz to nowsze aktualizacje. Antywirus Norton nie tylko ochrania przed istniejącymi wirusami, ale i wcześniej nie wykrytymi przez komputer. Ewentualne zagrożenia nie tylko wykrywa, ale i skutecznie usuwa. Co więcej dzięki niemu do Twojej sieci nie podłączą się żadne niepowołane osoby czy programy.

Bitdefender

Program w znaczącym stopniu koncentruje się na bezpieczeństwie w trakcie przelewów bankowych, czy zakupów dokonywanych w internecie. Antywirus zabezpiecza też najważniejsze dane jak np. numery kart kredytowych. Zadowoleni użytkownicy podkreślają również jego rzetelną pracę np. w trakcie oglądania filmów, czy grania w gry, a co za tym idzie brak wyskakujących dodatkowych okienek. Program skutecznie blokuje szkodliwe strony, skanuje pocztę w celu poszukiwania i eliminacji szkodliwych wirusów. Co ważne również tak zaawansowane funkcje nie wpływają na pracę komputera.

Kaspersky

Nie tylko skutecznie chroni przed najbardziej szkodliwymi wirusami, ale i doskonale przystosowany jest do pracy w chmurze. Ponadto również blokuje dostęp do szkodliwych stron internetowych, a także skanuje pocztę e – mail w celu eliminowania spamów. To również maksymalna ochrona przed próbami wyłudzania danych osobowych. To co również charakteryzuje ten program to łatwość – zarówno w instalacji, jak i obsłudze. Doskonale nadaje się do użytkowania domowego, jak i w firmie. Warto dodać, że na całym świecie program ten zdobył liczne nagrody i pozytywne recenzje.

Panda

Potocznie zadowoleni użytkownicy tego programu antywirusowego określają go jako lekki i niewidzialny. Ten program antywirusowy nie tylko w żaden sposób nie wpływa na pracę komputera, ale i nie zajmuje miejsca na dysku. Program uruchamia swoją pracę tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Za kluczową opcje z pewnością można uznać spersonalizowany pod indywidualne potrzeby użytkownika interfejs. Ponadto firma służy kompleksową pomocą w sytuacji problemów technicznych.

Eset

Program eset to całkowite bezpieczeństwo w internecie. I to zarówno w czasie przeglądania ulubionych stron www, czy portali społecznościowych, ale i dokonywania przelewów bankowych, czy serwisów płatniczych. Eset doskonale chroni przed cyberprzestępcami.