Pinnacle studio – obraz i dźwięk w jednym

Pinnacle studio – obraz i dźwięk w jednym

Coraz częściej, w niemal wszystkich dziedzinach życia zadajemy sobie pytanie, czy nie doszliśmy do punktu w którym technologia przestaje mieć jakiekolwiek ograniczenia. Nawet jeśli komputerowo dziś nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego, to na pewno w dziedzinie mediów technologia jest jedną z podstaw. W związku z tym postanowiliśmy wspomnianym mediom przyjrzeć się nieco bliżej, a ściślej programom komputerowym. Dziś bowiem obraz w codziennym przekazie jest tak samo ważny co słowo, czy dźwięk. Jednym doskonałych przykładów łączenia tych trzech podmiotów jest program graficzny pinnacle studio.

Pinnacle studio – co to jest?

Inaczej tej program można określić jako edytor dający możliwość sprawnego i szybkiego tworzenie filmów wideo z wakacji, lub wycieczek. Łatwość w obsłudze – oto czym głównie charakteryzuje się ten program.

Pinnacle studio – funkcje

Jak już wyżej zostało wspomniane pinnacle studio to szybkość, a także łatwość działania i obsługi. Dominuje tam przede wszystkim możliwość przeciągania, a także upuszczania klipów, zdjęć, oraz tytułów. Można także przeciągać efekty i muzykę na linie czasu. Za pomocą odtwarzacza, lub w trybie pełnoekranowym można zobaczyć podgląd przygotowanego filmu w czasie rzeczywistym. Pinnacle studio to też możliwości muzyczne a zatem przygotowanie ścieżki odpowiedniej do długości danego klipu. Dodatkowe funkcje to m.in. dodatkowe, efekty, przejścia, a także różnego rodzaju materiałów.

Pinnacle studio – ważne informacje

Łatwość w obsłudze to oczywiście jedna z najważniejszych cech tego programu. Pinnacle studio podzielone jest jednak na poszczególne klasy, w zależności od ilości funkcji. W tym momencie skupmy się na najtańszej, a zarazem najprostszej wersji programu, która nie ma pakietów tworzonych przez deweloperów z zewnątrz. Czy jednak wpływa to na ogólną ocenę całego programu? Z pewnością doskonałym uzupełnieniem tych braków jest podział na efekty tematyczne (np. wesela, sport, wyścigi, wojsko, taniec, kosmos, itp.). W przypadku szczegółowej analizy warto podkreślić, że nie ma tu nieograniczonych możliwości co do samej obróbki filmu, oraz ścieżek dźwiękowych.

Do znaczących atutów pinnacle studio zaliczyć można synchronizacje ujęć z wielu kamer, na podstawie ścieżki dźwiękowej, a to wszystko w trybie automatycznym. Ponadto mamy pełną możliwość poprawienia całości w każdej chwili – zarówno pod względem obrazu, jak i dźwięku. Tym samym jeszcze bardziej usprawnia się współpraca z samym programem.