Najpopularniejsze programy antywirusowe w chmurze

Na rynku ogromną popularnością cieszą się współcześnie programy antywirusowe, które to działają w chmurze. Istnieje mnogość programów które pomagają nam zachować bezpieczeństwo bez zbędnego instalowania, z ogromną bazą wirusów, a także te, które praktycznie nie zajmują miejsca na dysku. Ochrona komputera w chmurze w doskonałym stopniu zwiększa bezpieczeństwo przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. Zaletą jest również to, że nie spowalnia komputera i sprawia, że może pracować szybko i bezpiecznie.

Najnowsze rozwiązania ochrony komputera

Obecnie istnieje szereg programów, które w bezpieczny sposób chronią nasz komputer. Są to programy które znajdują się w tak zwanych chmurach, i które mają ogromną ilość zwolenników, ponieważ mają szereg zalet i walorów i bardzo mało negatywnych rozwiązań. O zaletach poczytasz również w PORADNIKU.

  • Panda Cloud Antivirus to jeden z antywirusów w chmurze, który cechuje się największym poparciem i zainteresowaniem wśród klientów. Spoglądając na program mamy do czynienia z widokiem raportu podstawowego, a także z ustawieniami zaawansowanymi. Panda w całości działa w chmurze, a zaletą jest również to, że jest w stu procentach bezpłatna. Dostępna jest więc zarówno dla użytkowników prywatnych oraz organizacji non-profit. Znakomicie sprawdza się jako ochrona przed wirusami oraz innym złośliwym oprogramowaniem. Bardzo ważnym elementem, którym wyróżnia się ten progukt jest kolektywna inteligencja, czyli zestaw istotnych serwerów jakie są dostępne dla użytkowników. Dzięki temu, że program antywirusowy Panda łączy się z systemem kolektywnej inteligencji, błyskawicznie otrzymuje odpowiedz o wirusach a także umożliwia nam natychmiastową reakcję na pokonanie zagrożenia. Proces wykrywania wirusów i ich dezaktywacja odbywa się w chmurze, przez co nie zostaje obciążony komputer i działa on sprawnie i szybko.
  • Prostym w obsłudze i polecanym przez profesjonalistów programem antywirusowym działającym w chmurze jest również Immunet Protect Free Klient. Instalowany jest on na stacjach użytkowników i bazuje na wiedzy specjalistów bezpieczeństwa sieciowego. Istotnym dla każdego użytkownika aspektem programu jest darmowy antywirus, który działa w chmurze. Zapewnia bezpieczeństwo zarówno dla stacji o charakterze roboczym jak i dla serwerów, które uzupełniają ochronę antywirusową.