Swobodnie korzystaj z konta

Konto swobodne to innowacja na rynku bankowym. Jak działa takie konto? Zakładane w wirtualnym oddziale banku, – Getin Online. W celu założenia konta nie musimy wychodzić mieszkania. Dokumenty wypełniamy w internecie. Co potem?

Jeśli chcemy normalnego konta musimy poczekać na kuriera, co trwa czasami tydzień. Konto swobodne to szybkie uruchomienie. Zaraz po uzupełnieniu formularza otrzymamy na swój e-mail wiadomość, wraz z loginem. Hasło przychodzi sms-em na wpisany wcześniej numer telefonu. Na tym etapie konieczne jest podpisanie dokumentów, a więc idziemy do placówki lub wyczekujemy kuriera. Za korzystanie z rachunku swobodnego nie płacimy pieniędzy, podobnie jak za używanie karty do konta.

Oczywiście tu bank jasno określa w jakim przypadku mamy darmowe konto, o czym musimy przeczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów również darmowa, tak jak przelewy na terenie kraju. A wypłacenie pieniędzy w placówce też nie kosztuje nas nic. Swobodne konto to ciągły dostęp do swoich oszczędności przez internet. Możemy bez wychodzenia z domu korzystać z rachunku i zamawiać inne produkty. Zakładając rachunek możemy ekspresowo zdecydować się na kartę kredytową. Aktywne korzystanie z konta to premia od banku – tutaj można wybrać sobie nawigację do auta, coś do komputera lub odtwarzacz do muzyki.

Podobnie jak w przypadku każdego rachunku bankowego – nie mamy nic za darmo. Szczegółowo przeczytajmy, jakie są warunki prowadzenia konta za darmo. W rzeczywistości wygląda to tak, że powinniśmy otrzymać na swoje konto minimum 100 zł i wydać z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W innym przypadku prowadzenie konta będzie nas kosztować 9,99 zł. A co z naszą kartą? Koszt to 3,99 zł. Nasze konto za darmo kosztuje więc prawie 14 zł, jeśli nie będziemy spełniać odpowiednich warunków.