Samochód na kredyt

W dzisiejszych czasach niewiele osób dysponuje większymi zasobami wolnej gotówki. Kredyt na samochód jest bardzo dobrym wyjściem dla wielu z nas w sytuacji, kiedy nie mamy aktualnie odpowiedniej kwoty pieniędzy. Taki (czyli nisko-oprocentowany) kredyt można w dzisiejszych czasach otrzymać w dużej ilości banków. Nie powinniśmy mieć z tym najmniejszych problemów. Gdyby jednak się pojawiły, wówczas z pomocą przychodzą inne instytucje finansowe, takie jak parabanki. Zaciągnąć w nich pożyczkę jest łatwiej, jednak oprocentowanie jest o wiele wyższe. Możemy mieć również problem z większymi kwotami, gdyż tego typu pożyczki na krótki okres opiewają zazwyczaj na kwoty niewielkie.

kredyt na samochódWarto wspomnieć o tym, że taki kredyt nie musi być wykorzystany tylko i wyłącznie na samochód. Niektóre pożyczki nie określają, na co ma zostać wydana zaciągana kwota. Są więc bardziej elastyczne. To, na co wydamy pieniądze, zależy wyłącznie i tylko od mojej decyzji. Cel wykorzystywania takiego kredytu może być więc bardzo różnorodny. Kredyty na nieokreślone cele zazwyczaj mają nieco wyższe oprocentowanie, niż te celowe (np. na samochód czy mieszkanie).

samochód kredytWiele osób decyduje się na wzięcie kredytu samochodowego na dowód, w parabanku. Jest to o wiele szybsze. Zazwyczaj wystarczy kilka dni, czasami nawet jeden dzień, aby otrzymać wymaganą kwotę. Nie trzeba też przedstawiać tak wielu zaświadczeń i poświęcać czasu na papierologię, jak to jest w przypadku kredytów bankowych. Jeżeli więc zależy nam na czasie, bo przykładowo oferta sprzedaży danego auta jest bardzo ograniczona czasowo, wówczas kredyt na dowód może być dla nas dobrym rozwiązaniem. Oczywiście raty kredytu są odpowiednio większe, lecz jeśli oferta jest bardzo korzystna, możemy w ten sposób wyjść na swoje.

pożyczka na samochódJeśli mowa o pożyczkach w parabankach, warto ostrzec przed tym, że ofert jest wiele, i niektóre są mniej korzystne od innych. Trzeba z dużą dokładnością rozważyć wszelkie możliwe oferty, a na pewno znajdziemy odpowiednią opcję kredytową dla siebie. Niektóre umowy mają dodatkowe zapisy, kruczki prawne itd. Dlatego należy czytać je bardzo wnikliwie, pomimo faktu, że zależy nam na czasie. Decydując się na wzięcie kredytu samochodowego dobrze byłoby, abyśmy przejrzeli oferty wszystkich banków, które mają dla nas atrakcyjne oferty.

Zobacz również artykuł: http://rynekinfo.co.pl/finanse/pieniadze-potrzebne-od-zaraz/