Na to zwracać uwagę wybierając konto

jak wybrać bank

Banki oferujące swoim klientom prowadzenie kont osobistych lub firmowych zazwyczaj nie ograniczaj się już do jednej oferty. Bardzo często w jednym banku możemy założyć nawet cztery różne konta osobiste, które różnić się będą poszczególnymi parametrami. Na co w takich wypadkach zwracać uwagę?

Przede wszystkim sprawdźmy, jaki jest rzeczywisty koszt prowadzenia takiego rachunku i czy niekiedy konta reklamowe za darmo nie okażą się nimi jedynie w reklamie. Przejrzyjmy umowę pod kątem dodatkowych opłat, np. naliczanych w miesiącach, gdy na konto nic nie wpłynie lub wpłynie za mała kwota. Wiele banków stwarza specjalne promocje dla nowych klientów. Jeśli korzystasz z takiej właśnie oferty, dowiedz się koniecznie, jakie warunki będą Cię obowiązywać po zakończeniu okresu promocyjnego. Być może wcale nie będą już takie korzystne.

Dodatkowo konto godne polecenia powinno się też charakteryzować maksymalną swobodą związaną z wypłatami z bankomatów. Idealną sytuacją będzie ta, gdy bank udostępni nam wypłaty ze wszystkich bankomatów kompletnie za darmo, bez konieczności ponoszenia co miesięcznych opłat. Na końcu warto też dowiedzieć się, czy do konta nie są dołączone jakieś bonusy: usługa lokatowa, kredytowa czy oszczędnościowa, które – jeśli nie są potrzebne – należy najlepiej wyłączyć.

Wiele banków prowadzi agresywną politykę reklamową. Chcą, aby klient podpisał z nimi dosłownie jakąkolwiek umowę. Dlatego konta bankowe często są bezpłatne. Bank otrzymuje pozwolenie na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych, i skrzętnie z tego korzysta. Ludzka psychika działa w ten sposób, że gdy już zgodzimy się na jedną rzecz, istnieje o wiele większa szansa, że zgodzimy się również na drugą i kolejne. Dlatego przełamanie pierwszych lodów, czyli podpisanie umowy i założenie bezpłatnego konta, bankowi i tak się opłaca – istnieje spora szansa, że w przyszłości skusimy się na inne, dodatkowe produkty finansowe oferowane przez ten bank.

Zobacz również stronę http://6weidera.wroclaw.pl/, na której znajdziesz szereg przydatnych artykułów do przedruku z różnych kategorii tematycznych, polecamy!