Korzystaj ze swobodnego konta

Konto swobodne to innowacja na rynku bankowym. Na czym polega tego rodzaju konto? Zakładane w wirtualnym oddziale banku, jakim jest Getin Online. W celu założenia konta nie musimy opuszczać z domu. Dokumenty wypełniamy w internecie. Co potem?

W przypadku normalnego konta będziemy musieli czekać na pocztę, co trwa czasem tydzień. Konto swobodne to szybkie uruchomienie. Zaraz po wypełnieniu dokumentu dostajemy na swój e-mail potwierdzenie, wraz z loginem. Hasło przychodzi sms-em na podany na początku numer komórki. Na tym etapie konieczne jest złożenie podpisu na dokumentach, a więc idziemy do placówki lub wyczekujemy kuriera. Za korzystanie z konta swobodnego nie płacimy pieniędzy, podobnie jak za używanie karty do konta.

Oczywiście tu bank jasno określa kiedy mamy darmowe konto, o czym musimy poczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów również darmowa, tak jak przelewy na terenie kraju. A wypłacenie gotówki w oddziale też nie kosztuje nas nic. Swobodne konto gwarantuje nam stały dostęp do swoich oszczędności z pomocą internetu. Możemy bez opuszczania domu skorzystać z rachunku i otwierać inne produkty. Zakładając rachunek możemy ekspresowo zamówić kartę kredytową. Aktywne korzystanie z konta to prezent od banku – tutaj możemy wybrać sobie nawigację do samochodu, coś do komputera lub odtwarzacz mp3.

Jak w przypadku innego konta bankowego – nie mamy nic za darmo. Szczegółowo sprawdźmy, jakie są warunki posiadania konta darmowego. W rzeczywistości wygląda to tak, że powinniśmy dostać na swoje konto min. 100 zł i wydać z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W innym przypadku utrzymanie konta kosztuje 9,99 zł. A co z kartą płatniczą? Koszt to 3,99 zł. Nasze konto za darmo kosztuje zatem prawie 14 zł, jeśli nie będziemy spełniać odpowiednich warunków.