Dlaczego warto czytać prasę

czytanie prasy

Jest wiele powodów, dla których warto kupować prasę. Niektórzy jednak są przeciwni zbieraniu codziennych gazet i tygodników informacyjnych, uważają, że to bardzo często wyrzucanie pieniędzy w błoto i zbieranie niepotrzebnej makulatury. Osoby te mogą mieć trochę racji.

Jeśli na bieżąco śledzą wiadomości w telewizji i internecie, to nie ma faktycznie potrzeby aby dodatkowo zaopatrywali się w lokalną prasę. Inaczej jednak wygląda sprawa, kiedy ma się ograniczony dostęp do telewizji i internetu. W takiej sytuacji należy szukać informacji gdzie indziej, najczęściej będzie to właśnie prasa.

Wcale nie jest też powiedziane, że człowiek nie posiadający telewizora powinien prasę lokalną kupować każdego dnia. Będzie nieźle, jeśli kupi sobie codzienną gazetę 2 lub 3 razy w tygodniu. Jeśli Polakowi szkoda pieniędzy na codzienne gazety, to znajdzie się jeszcze i inne rozwiązanie, a mianowicie pójście do czytelni lub biblioteki. Większość bibliotek w Polsce może zaoferować nam bieżącą prasę. Jeśli chcemy, możemy też poprosić w czytelni o archiwalne egzemplarze różnych pism.